close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

مراحل کار یک مشاور املاک چیست

برای اینکه در شغل مشاور املاک موفق باشید باید در آن متخصص شوید. اگر فکر می‌کنید که بدون گذراندن دوره‌های تخصصی هم در شغلتان موفق خواهید بود، باید به شما بگوییم که این موفقیت زودگذر است.

شما در این شغل چه می‌کنید؟ فایل‌های موردنظر را از میان خانه‌هایی که برای فروش یا اجاره گذاشته شده‌اند پیدا می‌کنید، خریدار یا مستاجر را به بازدید خانه می‌برید و خانه را به او می‌فروشید یا اجاره می‌دهید.

در حقیقت یک مشاور املاک همانطور که از نامش پیداست باید یک مشاور آگاه باشد. این شغل مانند شغل دیگری که نام مشاور را در خود دارد، پیچیدگی‌هایی هم دارد.

مشاور املاک یکی از انواع مشاور است که هدف آن انجام معاملات درست براساس درخواست متقاضی است و از روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. روش‌های اولیه معمولا به یکدیگر شبیهند اما هر چه در این حرفه پیش می‌روید روش‌ها تفاوت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا می‌کنند. باید به شما بگوییم که برخی از فنون مشاوره در این حوزه برای تمام مشتریان اصولی ثابت هستند. این فنون بازیگر نقش اصلی کار یک مشاور املاک‌اند. توانایی برقراری ارتباط با متقاضیان، برنامه‌ریزی برای مشاوره‌ی یک ملک، جلب اعتماد مشتری و ثبت درخواست از فنون ثابت در این کار است.

بدون توانایی در برقراری ارتباط با دیگران شما قطعا در کارتان شکست می‌خورید. صحبت تنها از ارتباط با فروشنده نیست. ارتباط با همکاران و مدیران، مالکین و مشتریان خرید و اجاره‌ی خانه از انواع دیگر ارتباط در این حوزه است.

برنامه‌ریزی برای انجام مشاوره یک امر ضروری است. انجام مشاوره برای یک ملک بدون برنامه‌ریزی مناسب امکان‌پذیر نیست و سرانجامی ندارد. برنامه‌ریزی عمومی، برنامه‌ریزی برای متقاضیان و مالکین از انواع برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی عمومی به‌معنای هدف قرار دادن یک ملک پیش از آن است که حتی فروشنده یا خریداری داشته باشید. یک مشاور باید برای موقعیت‌های مختلفی که ممکن است پس از هر بازدید برایش پیش بیاید، آمادگی پاسخگویی داشته باشد. برنامه‌ریزی برای متقاضیان و مالکین در ادامه‌ی برنامه‌ریزی عمومی و بر مبنای آن پیش خواهد رفت.

جلب اعتماد آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین فن از فنون مشاوره است. بدون جلب اعتماد نمی‌توان ادعا کرد که یک مشاور هستید. برای انجام مشاوره همواره احتیاج به جلب اعتماد شخص مشاوره گیرنده است بطوریکه این اعتماد سبب رسیدن به هدف متعامل شود.

یک مشاور برای شروع به‌کار خود ابتدا باید اعتماد مدیر و سپس همکاران خود را جلب کرده و پس از آن درصدد جلب اعتماد متقاضیان برآید. البته لازم به ذکر نیست که جلب اعتماد یک فرایند دوسویه است، اما حفظ آن باید از سوی مشاور صورت گیرد.

ثبت درخواست در کار مشاوران املاک از امور مهم این حوزه به شمار می‌آید. مشاور باید برای انجام مشاوره‌ی صحیح آموزش ببیند. او باید درخواست‌های مربوط به رنج خود را ثبت و مکتوب کرده و درخواست متقاضیان و مالکین را از هم تفکیک نماید. این ثبت‌ها باعث خواهد شد تا مشاور بتواند به‌طور کامل جریان تمام امور را در دست داشته باشد.

https://weblog.alounak.com/?p=3829


ن : ایمان
ت : شنبه 14 مهر 1397
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر